Untitled Document
BHMWEnglish version
Instytucje i jednostki wojskowe
Administracja morska
Instytucje i służby hydrograficzne
Inne
Untitled Document
Wydarzenia

09 listopada 2018
OBCHODY 100 - LECIA ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

31 października 2018
PAMIĘTAMY...

29 października 2018
NOWY SZEF WYDZIAŁU ZABEZPIECZENIA

Nowe publikacje

12 października 2018
Nowe wydania map

05 października 2018
Informacja o aktualności strony internetowej BHMW

06 lipca 2018
Nowe wydania map

 
Gdynia 06 grudnia 2017
WSPÓŁPRACA MIĘDZYNARODOWA

W dniach 27 listopada 2017 r. do 02 grudnia 2017 r. kmdr por. Sławomir Lipiński uczestniczył w szkoleniu dotyczącym kreowania i zarządzania morską polityką państwa.

Szkolenie odbyło się w Korei Południowej w miejscowościach Seul i Busan. Organizatorem było Ministerstwo Spraw Zagranicznych Korei Południowej. Szkolenie było przeprowadzone przez Koreańską Agencję Hydrografii i Oceanografii.


Udział przedstawicieli Biura Hydrograficznego w 15. spotkaniu grupy roboczej ekspertów technicznych PRIMAR (TEWG) 2017

 15. spotkanie PRIMAR TEWG odbyło się w Stavanger w dniach 28 i 29 listopada. W spotkaniu udział wzięło 31 uczestników z biur hydrograficznych (Estonia, Finlandia, Francja, Hong Kong, Norwegia, Polska, Szwecja), przedstawiciele PRIMAR oraz  dostawcy oprogramowania hydrograficznego C-Map i  7Cs. BHMW reprezentowane było przez kmdr por. Stanisława Pietrzaka i kmdr ppor. Adama Kłosińskiego. W ramach spotkania grupy roboczej poruszano głównie tematy dotyczące współpracy w ramach PRIMAR, statusu
i planów wdrażania nowych standardów: S-101, S-102, S-58 ed. 6.0.0, oraz możliwości wdrożenia
w serwisie PRIMAR warstw poprawek planowanych i czasowych. Zaprezentowane zostały także możliwości i kierunku rozwoju nowego oprogramowania  hydrograficznego przez przedstawicieli C-Map (dKart Inspector, S-101 Converter/ Tools) i 7Cs (ENC Analyzer, S-101 Conventer).

Udział przedstawiciela Biura Hydrograficznego w Komitecie PRIMAR

W dniach 21-22 listopada 2017 r. w Sztokholmie (Szwecja) odbyło się posiedzenie Komitetu Doradczego Regionalnego Centrum Elektronicznej Mapy Nawigacyjnej PRIMAR (PAC RENC). RENC PRIMAR z siedzibą w Stavanger (Norwegia) jest organizacją zajmującą się dystrybucją komórek elektronicznej mapy nawigacyjnej, opracowywanych przez państwa – członków PRIMAR, a Komitet Doradczy stanowi najwyższą władzę zarządzającą, który na corocznych posiedzeniach weryfikuje działalność PRIMAR za mijający rok i zatwierdza plan, w tym budżet na rok kolejny. Członkami PRIMAR jest obecnie 17 państw.

W posiedzeniu wziął udział zastępca Szefa Biura Hydrograficznego Marynarki Wojennej, kmdr Dariusz Kolator. W trakcie obrad, poza aspektami finansowymi, skupiono się na planach wprowadzenia standardu S-101, który w ciągu kolejnych kilku lat zastąpi obecnie stosowany format komórek elektronicznej mapy nawigacyjnej, czyli standard S-57.

Wersja do druku             


 
Poleć tę stronę znajomemu
Uwagi na temat strony kieruj do Webmastera. Innych informacji dotyczących BHMW udziela Rzecznik Prasowy BHMW.
© 2004 Marynarka Wojenna RP. Wszelkie prawa zastrzeżone.